W jakim celu integrować systemy ze sobą?

Dzięki integracji różnych systemów możemy korzystać z gotowych rozwiązań, które oferują. Na przykład, łącząc platformę sprzedażową z systemem kurierskim, usprawniamy proces realizacji zamówień, jednocześnie eliminując błędy ludzkie, związane chociażby z przepisywaniem danych adresowych kupującego.

Integracja przekłada się na to, że mamy komplet informacji w jednym miejscu, nie musimy przełączać się między nimi, aby sprawdzić, jakie towary zostały kupione czy zamówienie zostało spakowane, jaki numer paczki został przypisany do danego zamówienia.

Korzyści wynikające z integracji systemów:

  • Automatyzacja – eliminujemy rutynowe i czasochłonne zadania wykonywane przez człowieka, natomiast pracownik może się skupić na bardziej odpowiedzialnych zadaniach. 
  • Efektywność finansowa i optymalizacja kosztów – wykorzystując automatyzację, możemy zaoszczędzić czas związany z wymianą danych, na przykład eliminując papierowe dokumenty, które powstają podczas współpracy z kontrahentami.
  • Łatwy i szybki dostęp do informacji – dzięki integracji nie musimy ręcznie eksportować danych z jednego systemu i importować do drugiego.
  • Unifikacja informacji – wprowadzamy dane do jednego systemu zamiast do dwóch czy więcej, a integracja pozwala na ich automatyczne przeniesienie w każdej chwili.
  • Spójność danych – jeśli wprowadzamy je manualnie do kilku systemów, łatwo jest popełnić gdzieś błąd.
  • Koszt integracji jest niższy niż koszt zakupu kolejnego systemu – obecnie cena integracji jest coraz niższa z powodu wzrastającej popularności tego typu rozwiązań.
  • Ograniczenie liczby potrzebnych licencji dla pracowników – dzięki temu, że dane z jednego systemu wyświetlane są w innym, niepotrzebne są już osobne licencje dla każdego pracownika.
  • Możliwość pracowania na wybranych danych do raportów – integracja systemów pozwala nam uwzględniać konkretne, wybrane przez nas dane.
  • Ułatwienie pracy operacyjnej – dzięki integracji skrócany jest czas obsługi i ułatwione jest przesyłanie danych między partnerami.

Potrzebujesz pomocy?

Prowadzisz własny magazyn, duży sklep, zastanawiasz się nad otworzeniem własnego e-commerce? Wypełnij poniższy formularz. Doradzimy, podpowiemy jak optymalnie zorganizować wszystkie procesy.
Way2Send