Na co zwracać uwagę przy wyborze systemu do firmy?

Obecnie niezależnie od branży, w jakiej pracujesz, innowacje oraz optymalizacja pracy to przepis na sukces. Chodzi o to, by wykonywać te same czynności coraz lepiej, szybciej, a co za tym idzie opłacalniej. 

Zakres funkcjonalny i możliwość rozbudowy

Nawet jeśli na początku przedsiębiorstwo decyduje się na wdrożenie tylko części systemu, musi brać pod uwagę, że w przyszłości potrzeby firmy będą większe. Na przykład teraz planuje się tylko integracje z kurierami, ale za chwilę konieczne mogą być również integracje z systemem ERP lub modułami optymalizującymi picking. Trzeba zakładać, że po kilku latach przedsiębiorstwo może obsługiwać trzy razy więcej klientów i mieć trzy razy więcej pracowników.

Wybierając system, warto więc zorientować się, czy oferuje on możliwość uruchomienia kolejnych funkcjonalności i czy w przyszłości podoła dynamicznemu rozwojowi przedsiębiorstwa. Chodzi o to, żeby po kilku latach nie stanąć przed koniecznością wdrażania innego systemu, odpowiadającego nowym, wyższym już wymaganiom. 

Integracja z systemami zewnętrznymi

Efektywne i gwarantujące dochód funkcjonowanie przedsiębiorstwa wymaga korzystania z nowoczesnych rozwiązań. Systemy transakcyjne, mailingowe, komunikacyjne, logistyczne, księgowe – każda firma korzysta na co dzień z szeregu aplikacji i systemów. Odpowiednio dobrany system, z możliwością integracji z używanymi przez firmę systemami sprawi, że niezbędne dane będą przechowywane w jednym miejscu, co zwiększy wydajność pracy. Przy wyborze oprogramowania należy zatem zwrócić uwagę na aplikacje i programy z jakimi będzie można go zintegrować.

Usprawnienia, które pomagają w każdej branży

Optymalizacja pracy to proces, który zapewnia zmniejszanie kosztów. Inwestowanie w nowoczesne technologie pozwolą Tobie i Twojej firmie na o wiele lepszą organizację na wszystkich płaszczyznach. Dlatego też warto wybrać systemy informatyczne. Stawiając na sprawdzoną firmę, oferującą takie usługi, dajesz sobie gwarancję satysfakcji. Przenieś swoją firmę na jeszcze wyższy poziom i zacznij optymalizować wszystkie procesy w Twojej branży. Zacznij korzystać ze zdobyczy technologii. Postaw na automatyzację, która znacznie poprawi komfort oraz wydajność w Twojej firmie. W ten sposób zwiększysz zyski, zminimalizujesz koszty, dzięki czemu Twój biznes stanie się jeszcze bardziej rentowny.

Koszt systemu

Cena co prawda nie jest najważniejszym kryterium przy wyborze systemu, jednak w znacznym stopniu determinuje jego funkcjonalność. Na rynku dostępne są bowiem narzędzia z dwoma rodzajami płatności – systemem abonamentowym lub standardową płatnością za cały produkt. W zależności od dysponowanego budżetu, warto wybrać produkt idealnie odpowiadający organizacji.

Potrzebujesz pomocy?

Prowadzisz własny magazyn, duży sklep, zastanawiasz się nad otworzeniem własnego e-commerce? Wypełnij poniższy formularz. Doradzimy, podpowiemy jak optymalnie zorganizować wszystkie procesy.
Way2Send